Mit tanítanak egy coach alapozó képzésen? (x)

• Szerző: PMM

A coach fogalma egyre többek számára ismert: ők azok a segítők, akikhez fordulhatunk, ha valamilyen elakadásunk van az életben. Fontos lenne, hogy minél többen felismerjék, mennyire hasznos munkát végeznek ezek a szakemberek. (x)

coach alapozó képzés

A mentális egészségünk javítása érdekében jó, ha rendszeresen járunk coach-hoz, de ha mi magunk is szeretnénk segítővé válni és ismerőseinket támogatni az útjukon, akkor érdemes lehet beiratkozni a thebrightacademy.hu Coach alapozó képzésére. Mutatjuk, mit lehet itt tanulni!

Mit csinál egy coach?

A coach segít a hozzá forduló embereknek: jellemzően akkor keresik fel őt a kliensek, amikor valamilyen elakadásuk van, életük egy területét nem látják tisztán, keresik a kiutat egy helyzetből.

A coach nem ad tanácsot, nem mondja meg, mi a helyes döntés az adott helyzetben, egyszerűen csak meghallgat minket, és visszajelzéseivel támogat. A cél, hogy mi magunk jöjjünk rá a megoldásra, és azt válasszuk a fennálló lehetőségek közül, ami számunkra a leginkább megfelelő.

Természetesen a coach-nak vannak az eszköztárában ehhez jó praktikák, gyakorlatok – ezekkel ismerkedhetünk meg többek közt a The Bright Academy coach alapozó képzésén.

A coach alapozó képzés tematikája

Ez a tanfolyam online végezhető: szöveges és videós tananyagok vannak fent az oldalon modulokba osztva. A saját tempónk szerint haladhatunk a kurzus során, nincs időhöz kötve a tanfolyam elkezdése, de befejezése sem.

Nem kell hozzá más, csak egy stabil internetkapcsolat és egy olyan eszköz, amelyről meg tudjuk nézni a tananyagot. Jó azért kikészíteni egy tollat és egy füzetet is a feldolgozás során, mert sok hasznos információ birtokába jutunk: a legjobbakat pedig érdemes feljegyezni.

Nézzük, mit tanítanak itt!

  • A coach tevékenységei – mit csinál egy coach, hogyan telik egy napja?
  • A coaching folyamata – a szerződéskötéstől az utolsó ülésig, lezárásig
  • Személyiségtípusok – a DISC személyiségmodell
  • Coaching eszköztár – hasznos gyakorlatok a mindennapokra
  • Kérdezéstechnika – milyen kérdések a jók?
  • Stresszkezelés – remek módszerek a stressz csökkentésére
  • Időmenedzsment – hasznos praktikák
  • Hatékony kommunikáció – asszertivitás
  • Motiváció – külső és belső motiváció különbsége

Látható, hogy ezek mind érdekes dolgok, amelyeket a hétköznapjaink során is használhatunk, de a tudás birtokában másokat is segíthetünk. A tanfolyam elvégzése közben kialakul bennünk egy coaching szemlélet, arra fogunk innentől fókuszálni, melyik probléma hogyan oldható meg, nem keresünk többé kifogásokat. Akár kreatív megoldásaink is születhetnek!

Kinek ajánljuk a coach alapozó képzés elvégzését?

Elsősorban olyan személyeknek lehet hasznos a tanfolyam, akik empatikusak, segítőkészek, szívesen törődnek másokkal, társaságkedvelők. Fontos, hogy aki majd e területen elhelyezkedik, legyen megbízható, diplomatikus. Legyen nyitott az új szemléletmódra és képes legyen asszertíven kommunikálni. Akár új szakma megszerzésén gondolkodunk, akár csak a magunk jóllétét szeretnénk megteremteni, érdemes lehet jelentkezni a képzésre!

Szponzorált cikk (x)