8 gyakori hiba, amit a takarítás során követünk el

• Szerző: filantropikum.com

Melissa Penfold ausztráliai életmódtanácsadó szerint sok ember nincs tisztában az alapvető takarítási szabályokkal, így miközben azt hiszik, hogy megoldottak egy problémát, valójában még több gondot okoztak - olvasható a filantropikum.com oldalán.

Most következzen 8 praktikus takarítással kapcsolatos tanács, amelyet mindenkinek tudnia kell.

1. A vágódeszka fertőtlenítése
Ha csirkehúst szeletelünk a vágódeszkán, utána érdemes fehérítő oldatban lemosni a felületet, majd öblítsük le vízzel, és azután vágjuk csak fel rajta a zöldségeket, így a csirkehúsban lévő esetleges baktériumok, amelyek a főzés során elpusztulnak, nem jutnak át a zöldségekre.

2. Ne tartsuk a fogkefénket a gyógyszeres szekrényben!
Ms. Penfold szerint a sötét, zárt terű helyeken könnyen penészgombák és egyéb baktériumok telepedhetnek meg a fogkefe sörétei között, ezért tartsunk kint a fogkefénket, használjunk kis műanyag védőtokot, amelyeket érdemes időnként fertőtleníteni.

3. Ha süt a nap, felejtsük el az ablaktisztítást!
Akkor érdemes nekilátni az ablaktisztásnak, amikor odakint borult az idő. A magyarázat egyszerű: ha süti a nap az ablakokat, az oldószer gyorsabban megszárad, mint hogy azt le tudnánk törölni, így a felületen csíkok, foltok keletkeznek.

4. Fertőtlenítsük a tévé távirányítóját is!
A család összes tagja megfogja a távirányítót vagy a különböző billentyűzeteket, ezért idővel ezeken a felületeken akár több kórokozó halmozódhat fel, mint a wc-csészében. Ha már a távirányítónál tartunk, az ajtókilincsek letörléséről se feledkezzünk meg.

5. Vásárolj olyan wc-kefét, amelyet fel lehet akasztani!
Ms. Penfold szerint az nem túl jó megoldás, ha a wc-kefe a használat után visszakerül a baktériumokban gazdag, nedves tartályba, tárolóba. Éppen ezért olyan típusú kefét érdemes beszerezni, amelyet fel lehet függeszteni a tartószerkezetére, így ott szabadon kiszáradhat.

6. Hetente mossuk ki a bevásárlószatyrunkat!
Az ok egyszerű: a megvásárolt termékeken, főként ha azok messziről érkeznek, többféle baktérium, vírus bújhat meg, amelyek megtapadnak a bevásárlószatyrokban, így ha nem szeretnénk megbetegedni, inkább 1-2 hetente mossuk ki azokat.

7. A tisztítóeszközöket ne használjuk minden felületen!
Például a mosogatószivaccsal ne töröljük végig egyszer az edényeket, majd azután a konyhapultot és a kagylót. Mert ha így teszünk, pár óra alatt olyan baktériumok telepedhetnek meg a szivacson, amelyek könnyen rákerülhetnek az edényekre, tányérokra a legközelebbi mosogatás alkalmával, így megnőhet a fertőzésveszély esélye.

8. Külön mossuk meg a turmixgép pengéit!
Nem elég csak vízzel kiöblíteni a robotgépet, amennyiben lehetséges, szedjük szét a pengéket, és külön mossuk el azokat, mert így biztos, hogy nem fog felhalmozódni a gyümölcsrostokból visszamaradó lerakódás, amelyben remekül érzik magukat a kórokozók.

Forrás: filantropikum.com
Fotó: freepik.com