Nyári medencekalauz (x)

Egy kerti medence a nyár slágere, különösen, ha olyan könnyen kezelhető típusról van szó, amit csak összeépítünk és már meg is nyithatjuk a csapot. Az élményekért persze meg kell dolgozni, ahhoz, hogy a víz mindig csábító és tiszta maradjon, muszáj időt szánni a karbantartásra. (x)

jakuzzi, medence

Évről évre nagyobb a forróság, ezért akinek akad pár kihasználatlan négyzetméter a kertjében, előbb-utóbb megfontolja, hogy beruházzon egy saját víziparadicsomba. A MÖBELIX medence kínálatában felfújható pancsolót, jakuzzit és nagy családi medencét is találunk. 

A kisebbeket pillanatok alatt újratölthetjük, ha piszkos lesz a víz, de 10 ezer litert lecserélni már nehezebb, és a pénztárcánk is megemlegeti. Ezért okosabb megelőzni a bajt, amihez most hasznos tanácsokat adunk.

Figyelmeztető jelek

Ha a medence vizét nem kezeljük rendszeresen, hamar tanyát verhetnek benne az algák és a baktériumok. Zavarossá, zöldes színűvé válhat a víz, ami látványnak is csúnya. Ha már úszás közben észrevesszük, hogy a víz nem kristálytiszta, vagy a medence falán csúszós lerakódásokat találunk, ideje cselekedni! 

A nem megfelelő pH-érték vagy rosszul adagolt klór irritálhatja a bőrt, csípheti a szemünket. Erre a szokatlanul erős klórszag figyelmeztet. Ne hagyjuk figyelmen kívül, főleg, ha kisgyerekek is használják a medencét, mert az ő szervezetük még kevésbé ellenálló.

Az is rontja a víz minőségét, ha ki van téve az esőnek. Egy vihar faleveleket, bogarakat sodorhat bele. Ki lépne szívesen egy medencébe, aminek az alját sem látni? 

Mit tehetünk?

Amíg nem eresztjük le a vizet, érdemes rendszeresen ellenőrizni a pH-értéket. Ez ideális esetben 7,2 és 7,6 között van, a klór pedig 0,3-0,6 mg/liter között megfelelő. Mindig kövessük a medencéhez kapott útmutatót, és szerezzünk be egy megbízható pH- és klórmérő eszközt.

A keringető rendszer és a vízszűrő betét egy nagyobb modell esetében már alaptartozék. Ha a szűrőbetét piszkos, lerakódások keletkeznek rajta és már nem tudja ellátni a feladatát. Ki kell cserélni, vagy alaposan át kell mosni, a típustól függően. 

A szakemberek azt tanácsolják, hogy a vegyszer mindig akkor kerüljön a vízbe, amikor a keringető működik, hogy jól elkeveredjen. A medence alját és oldalait is tisztítani kell, medenceporszívóval vagy hálóval tudjuk megszabadítani a belepotyogott szennyeződésektől. 

Ha tehetjük, takarjuk le!

A legfontosabb érv amellett, hogy lefedjük a medencét, amikor nem használjuk, az a biztonság. A gyerekek kíváncsiak, egy óvatlan pillanatban beleeshetnek és persze az sem baj, ha távol tartjuk a háziállatokat is. 

Emellett kevesebb időt kell tölteni a takarítással és a vegyszerezéssel, valamint megakadályozzuk, hogy gyorsabban párologjon a víz.

A vízminőség legyen az utolsó, amiért aggódnunk kell a hőségben! Nem kell, hogy a medence tisztán tartása bonyolult vagy időigényes legyen, egy kis figyelemmel könnyebb fenntartani a tökéletes állapotot.

Szponzorált cikk (x)