Hasznos tippek a villanypásztorok telepítése kapcsán (x)
A villanypásztorok rendkívül jó szolgálatot tudnak tenni az állatok kordában tartása kapcsán. Legyen szó akár haszonállatokról vagy hobbiállatokról, megakadályozhatjuk egy ilyen rendszerrel, hogy elkószáljanak. Ugyanakkor arra is lehetőséget kínálnak, hogy meggátoljuk, hogy egy adott területre olyan állatok tévedjenek, amelyeket nem szívesen látnánk. (x)
Amennyiben az AnivetDirect villanypásztorai megfelelően kerülnek telepítésre, akkor sem az állatokra, sem az emberekre nem jelentenek veszélyt. Hatékonyan meg lehet előzni a vadkárt egy jól kiépített rendszerrel. Legyen szó akár egy konyhakertről, akár az udvarunkról vagy egy nagyobb mezőgazdasági területről, villanypásztorral eredményesen elkerülhetjük, hogy feldúlják az őzek, vaddisznók és egyéb hívatlan vendégek.
Amit a villanypásztor működéséről tudni kell
Egy villanypásztor vezetékein nagy feszültségű elektromos impulzus halad végig. Az, hogy káros élettani hatása mégsincs a rendszernek, az alacsony áramerősségnek köszönhető.
Ugyanakkor akár ember, akár állat hozzáér a vezetékhez, a talajjal érintkezve az áramkör zárul. Ekkor az adott élőlény egy erős, csípő érzést követően egészen biztos, hogy meghátrál. Egy villanypásztor körülbelül joule-onként tíz kilométernyi vezetéket képes ellátni árammal.
Befolyásoló tényező a vezeték ellenállása, az aljnövényzet esetleges feldúsulása, a földelés minősége, valamint az állatfaj érzékenysége. Egy juh például igen vastag gyapjú réteggel rendelkezhet, bizonyos állatok esetében tehát nagyobb teljesítményű készülékre van szükség.
Milyen villanypásztort válasszunk?
A rendszer központi eleme maga a villanypásztor készülék. Ha van az adott helyszínen hálózati áramforrás, akkor választhatunk 230 V-tal üzemeltethető masinát. Amennyiben nincs, akkor a szárazelemmel működő adapter vagy aksiról működtethető trafót is vásárolhatunk. Utóbbi kapcsán meg kell jegyezni, hogy hetente tölteni kell.
A villanypásztorok üzemeltetéséhez munkaaksira van szükség. Ez abban tér el más akkumulátoroktól, hogy hosszú időn keresztül, de kisebb teljesítménye lehet használni. Igen népszerűek a napelemes akkuk, amit töltésvezérlő szabályoz.
Tudnivalók a villanypásztor rendszer megfelelő kiépítéséhez
Könnyen ki lehet számolni azt, hogy milyen hosszú vezetékre van szükség. Ehhez le kell mérnünk a bekeríteni kívánt terület nagyságát és azt is, hogy hány sorban kívánjuk körbefuttatni a vezetéket.
Szükség lesz még földelő szondára is, amit egy méter mélyen kell a talajba szúrni. Megoldást jelenthet, ha egymástól egy-egy méterre két-három darabot elhelyezünk, vagy ha a kerítés alján körbevezetünk egy horgonyzott lágy huzalt, majd több helyen lehelyezünk földelő szondát a talajba.
Lovak esetében szalagot, más állatoknál vezetéket kell használni. A rendszerbe komplett kapuszettel kapu is beiktatható. Mindenképpen szükség lesz fából vagy műanyagból készült tartóoszlopokra és huzalfeszítőre is. Célszerű villámhárítót és figyelmeztető táblát is beszerezni.
Szponzorált cikk (x)