Biostimulátorok – amikor a természet ad új lendületet a növényeidnek (x)

Van az a pillanat, amikor a növényeid látszólag mindent megkapnak – napfényt, vizet, tápanyagot –, mégsem úgy fejlődnek, ahogyan szeretnéd. Ilyenkor jön jól valami, ami a hiányok pótlásán túl segít a növényeknek abban, hogy még jobban hasznosítsák azt, amit kapnak. (x)

Mi is az a biostimulátor

Itt kell megemlítenünk a DekorKert kertészeti webáruház biostimulátor kínálatát. Olyan különleges hatású anyagokról beszélünk, amelyek nem tápanyagként működnek, mégis látványosan támogatják a zöld kertlakók fejlődését.

Mi is az a biostimulátor, és hogyan segít neked?

Igazi „szelíd segítők” a kertben vagy a szántóföldön. Lehetnek természetes vagy mesterséges eredetűek, de közös bennük, hogy olyan folyamatokat indítanak be a növényekben, amelyek maguktól is működnének – csak épp nem ennyire hatékonyan. Ezek az anyagok kijuttathatók magokra, levelekre, a növényzetre vagy akár közvetlenül a talajba is.

Ha kipróbálod őket, hamar észre fogod venni, mennyivel élénkebb lesz a fejlődés, mennyivel ellenállóbbá válnak a zöldségek a hőstresszel, a szárazsággal vagy más környezeti nehézségekkel szemben. És ami még fontosabb: jobb, szebb, zamatosabb termést hoznak.

Gyorsító és átalakító hatás egyben

A biostimulátorok gyorsítják a növekedést, de ez nem minden – okosan, a növény saját folyamatait támogatva dolgoznak. A növényi anyagcserét serkentik, javítják a tápanyagok hasznosulását, sőt, még a műtrágyák hatékonyságát is fokozzák. Az eredmény? Kevesebb kimosódás, alacsonyabb nitráttartalom a termésben, nagyobb méret, jobb beltartalmi értékek.

Általában olyan összetevőket tartalmaznak, mint a betainok, alginsav, K1-vitamin származékok vagy épp a Caidrine – ezek mindegyike értékes: támogatják a sejtműködést, fokozzák a növényi immunválaszt, és még a talajéletet is serkentik.

Különböző típusok, különböző hatások

A biostimulátoroknak több típusa is létezik, mindegyik egy-egy speciális feladatra lett kifejlesztve. A termésnövelő fajták például akkor jók, ha szeretnél látványosabb, bőségesebb hozamot. A növénykondicionáló kivitelt használva pedig a növények jobban viselik a stresszes időszakokat – akár hideg, akár szárazság jelentkezik.

Ott vannak a gyökereztető típusok is, amelyek palántázáskor vagy átültetéskor jönnek jól – ezek támogatják a gyökérképződést, így a növény gyorsabban alkalmazkodik az új környezethez.

És ne feledkezzünk meg a talajszerkezet-javító változatokról sem, amelyek közvetett módon segítenek, a talajt jobb állapotba hozzák. Állati és növényi olajokkal, gyógynövényekkel, nyomelemekkel, esszenciákkal és algakivonattal javítják a savas, betömörödött talaj szerkezetét.

Többet adsz – többet kapsz vissza

Mit látható, a biostimulátorok használatával jót teszel a növényeidnek és így magadnak is, hiszen ha egészségesebb, erőteljesebb példányokat nevelsz, akkor a munka is könnyebb lesz, a termés pedig bőségesebb. Párhuzam vonható a gyerekneveléssel is, hiszen az odafigyelés és a gondoskodás mindig meghozza a gyümölcsét a kicsik esetén is.

Szponzorált cikk (x)
Fotó: dekorkert.hu