A tengerparti nyaralás sem veszélytelen (x)

Egy tengerparti nyaralás tele van izgalommal. Már hónapok óta az egész család várja az indulást, napokkal előtte elkezdődik a bepakolás, a tervezésről nem is beszélve. (x)

A tengerparti nyaralás sem veszélytelen

Minden helyzetre fel kell készülni, pláne, ha gyerekekkel indulunk útnak. Pontosan át kell venni, hogy mire kell odafigyelni majd a tengerparton és az idegen országban, ha először járnak külföldön a legkisebbek.

Apró balesetek bizony előfordulnak

Lehet az úszás közben, vagy a vízicsúszdázásnál egy óvatlan mozdulat, de a tengeri élővilág is egy teljesen új helyzetet teremt. Ezért is fontos a megfelelő biztosítás megkötése a Genertel Biztosító segítségével még indulás előtt, hogy az egész család védve legyen, és biztonságosan, nyugodtan tudjunk kalandozni, a tengerparton önfeledten szórakozni. 

Vannak olyan helyzetek, amelyekkel itthon, Magyarországon például a Balatonon nem fogunk találkozni. Ilyen az, ha tengeri sünbe lépünk. Ha ez megtörténik, először próbáljuk eltávolítani az összes tengeri sün tüskét a sebből, a legjobb eszköz ehhez egy tű vagy csipesz. Lassan és óvatosan húzzuk ki, vigyázzunk, hogy ne törjenek vagy ne szakadjanak bele a bőrbe. Ha mindet kiszedtük, alaposan mossuk meg a sebet meleg szappanos vízzel, majd fertőtlenítőszerrel kell bekenni. 

Fontos, hogy ne hagyjuk nedvesen a sebet és ne is áztassuk, ezzel megelőzhetjük az elfertőződést. Ha nagyon mély a seb, vagy körülötte pirossággal, duzzanattal, fájdalommal jár, akkor jobb orvoshoz fordulni. Nem szabad félvállról venni a sérülést, mivel egyes esetekben súlyos lehet! Megelőzésképpen jobb elkerülni azokat a területeket, ahol tengeri sünök élnek és csak megfelelő lábbeliben induljunk el a vízben felfedezni.

A medúza csípése sem feltétlenül kellemes. Amilyen gyorsan csak tudunk, jussunk ki a vízből, hogy ne érje további irritáció a bőrt. Öblítsük ki tiszta, langyos vízzel, óvatosan távolítsuk el a medúza maradványait, amihez ecetet is használhatunk, ami segít enyhíteni a fájdalmat. Ha súlyosabb tüneteket tapasztalunk, mint az erős fájdalom, égés vagy duzzanat, forduljunk orvoshoz!

Nem csak az állatok jelentenek veszélyt

Ilyen lehet például az erős hullámzás. Ha a sziklákhoz sodor minket a víz, próbáljuk megőrizni a nyugalmunkat és megkapaszkodni valamiben. Lehet az egy szikla vagy partközeli növényzet. Ha elérhető mentőmellény, feltétlenül viseljük, hogy a felszínen tudjunk maradni. A parton lévőktől kérhetünk segítséget.

Kerüljük el a pánikreakciókat és a hullámoknak se előnyös ellenállni, mert csak még nagyobb veszélybe kerülhetünk.

Az önfeledt kikapcsolódásnál is legyünk óvatosak

Mindig vizsgáljuk meg a partot, a vizet, mielőtt egy új helyen próbálkozunk a fürdőzéssel. Az időjárás-előrejelzéseket vegyük komolyan, ha viharjelzés van a parton, akkor minél hamarabb igyekezzünk biztonságos helyre húzódni.

Szponzorált cikk (x)
Fotó: blog.genertel.hu