"Na, jó, szia, akkor én itt hagylak!" - Ezért ne mondd soha ezt a gyereknek!

Sok szülő szájából elhangzik ez a mondat a játszótéren, a boltban vagy az utcán, amikor a gyerek hisztizik, nem akar elindulni vagy ragaszkodik ahhoz, hogy vegyük fel. De vajon tudjuk, mit él át...
TOVÁBB »
„Na, jó, szia, akkor én itt hagylak!” – Miért káros ez a mondat a gyermek lelki fejlődésére?

„Na, jó, szia, akkor én itt hagylak!” – Miért káros ez a mondat a gyermek lelki fejlődésére?

A gyermekek biztonsága érdekében elengedhetetlen, hogy megtanítsuk nekik, hogyan reagáljanak veszélyes helyzetekben. Az önvédelem alapjainak elsajátítása, mint például a határozott „Nem!”...
TOVÁBB »