Koronavírus: egyre reálisabb a tanítási szünet a szakértő szerint

Ha a koronavírus miatt kényszerű tanítási szünetet vezetnének be, akkor nem tudnának mit kezdeni az iskolák a nyár közepébe belelógó tanév időjárásával, sem azzal, hogy online tanítsanak a szünetben.

A Klubrádióban Horváth Péter a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke azt mondta, amióta ő pályán van, még nem volt ilyen, de most egyre reálisabbá válik hogy bezárják az iskolákat a koronavírus-járvány miatt, hiszen a biztonság miatt az a lényeg, hogy ne terjedhessen a vírus.

Nehéz helyzetbe kerülnének az iskolák

Horváth Péter szerint a kényszerszünet nehéz helyzetbe hozná az iskolákat, amelyek többsége nem tudna mit kezdeni a nyárba még inkább belógó tanév időjárásával. A jogszabályok alapján ugyanis nagyjából 180 napot kell iskolába járni, pótolni kellene a kieső tanítási napokat, a meleg idő azonban sokszor már május végén is gondot okoz.

Érettségi és szakmai vizsga előtt álló diákok

Az iskolák bezárása legérzékenyebben az érettségi vagy szakmai vizsga előtt álló diákokat érintené. Náluk néhány hét kiesés is gondot jelenthet a felkészülésben. Több pedagógusnak van ugyan honlapja, részletesen kidolgozott tananyaggal, amelyből a diákok készülhetnek, de ez még nem általános.

A felsőoktatásban már sok az e-learning tananyag, a köznevelés azonban még nincs felkészülve rá, hogy online tartsák a diákokkal a kapcsolatot. Ez tíz év múlva lehet reális. Horváth Péter szerint a tantestületeknek össze kell ülniük, nem várva központi utasításokra, hogy mit tudnak tenni, ha pár hétig nem mennek iskolába a gyerekek és ne csak otthon üljenek.

Forrás: Klubrádió, a cikk teljes terjedelemben itt olvasható tovább.